احساس ارزشمندی و عزت نفس یکی از راه های دستیابی به جذابیت است

حفاظت شده: JHGJHKGKJHGHGFGHFGH
تیر ۱۵, ۱۳۹۷

احساس ارزشمندی و عزت نفس یکی از راه های دستیابی به جذابیت است

عزت نفس یعنی اینکه ما به عنوان یک انسان چقدر برای خودمون ارزشمندیم و اون برچسب، ارزش و قیمتی است که ما روی کل وجودمون می زنیم. اما عزت نفس چطور می تونه باعث جذابیت ما بشه؟

متاسفانه خیلی مواقع وقتی کسی از ما تعریف می کند، حس خاصی شبیه قرار گرفتن در معرض تهاجم به ما دست می دهد. برخی روانشناسان این احساس را ناشی از برخی اصول تربیتی – اجتماعی عنوان می کنند. اما واقعا چرا ما در برابر جملات خوشایندی که از دیگران می شنویم عکس العمل هایی مانند شکسته نفسی های زیاد و خودکم بینی از خود بروز می دهیم. حتی با وجود اینکه می دانیم این تعریفها درست هستند.

روانشناسان معتقدند، احتمالا علت اینست که ما نگران هستیم که به عنوان آدمی خودخواه و خودپسند شناخته شویم. بنابراین سعی می کنیم کار خود را کم اهمیت جلوه داده و به اصطلاح فروتنی به خرج دهیم در حالیکه ماجرا دقیقا عکس این است. تحقیقات نشان داده اگر فرد به این روند کوچک شمردن خود ادامه دهد پس از مدتی دچار احساس بدبینی نسبت به خود می شود. اینکه بتوانیم در معرض صحبتهای محبت آمیز و مهربانانه در باره خودمان قرار بگیریم و تعریف و تمجیدها را به درستی بپذیریم یک موهبت است. و همه اینها باعث می شود بتوانیم ارزیابی مثبتی از خود داشته باشیم. در ادامه مشاهده ويديوي زير را به شما پيشنهاد مي كنم.

1 دیدگاه

  1. سلام, این یک دیدگاه است.
    برای شروع مدیریت، ویرایش و پاک کردن دیدگاه‌ها، لطفا بخش دیدگاه‌ها در پیشخوان را ببینید.
    تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *